![](https://www.jmc.org.il/wp-content/uploads/2024/06/international_24_25_Heb-1024x240.jpg)
![](https://www.jmc.org.il/wp-content/uploads/2024/07/Intenational_2425_mobile_Heb.jpg)
הסדרה הבינלאומית ע''ש איליין וסר ג'יימס וולפנזון
אנו שמחים להציג בפניכם את עונת הקונצרטים הקרובה של הסדרה הבינלאומית על שם איליין וג'יימס וולפנזון, ושמחים על האפשרות לקיים קונצרטים בהשתתפות אומנים מובילים מן הארץ והעולם. ברור לנו שהתמשכות המלחמה מחדדת את הצורך להמשיך ולקיים חיי תרבות ואומנות עשירים ושעלינו להמשיך להגיש לקהל שלנו קונצרטים ברמה הגבוהה ביותר, כאלה שיחברו אותנו לעולמות הרוח ויעניקו הפוגה קלה מאירועי היום-יום. אנו שמחים לארח השנה את הרביעייה הירושלמית ואת שלישיית טמפסט, שחברים בה הצ'לן עמית פלד והפסנתרן אלון גולדשטיין, מוסיקאים שצמחו במרכז למוסיקה ירושלים ומייצגים בהצלחה רבה את ישראל ברחבי העולם. בנוסף, יגיעו הצ'לן מישה מייסקי ומשפחתו והרכבים מובילים נוספים ביניהם שלישיית הפסנתר סיטקובצקי, רביעיית שומן ורביעיית אֶבֶּן.
אנו מודים לכל השותפים שלנו – לכם, קהל יקר, ליד הנדיב, הקרן לירושלים, עיריית ירושלים, ולמשרד התרבות והספורט.
תודה מיוחדת נתונה למשפחת וולפנזון שהחליטה להנציח את הורי המשפחה – תומכים מובהקים במדינת ישראל, שהיו מעורבים בהקמת המרכז למוסיקה ירושלים ותמכו בו לאורך השנים.
אנו מצפים לראותכם עימנו ועם האומנים הנהדרים בקונצרטים הנפלאים בעונה זו,
שינוי מועד קונצרט
שימו לב, עקב המצב נדחה הקונצרט של שלישיית אמאטיס והוא יתקיים ביום חמישי 11 באפריל 2023
מכירת המנויים בעיצומה
לרכישת מנוי, אנא צרו עימנו קשר:
מייל: info@jmc.org.il
טלפון: 02-6241041
![](https://www.jmc.org.il/wp-content/uploads/2021/11/wolfenson.jpg)
עולם המוסיקה הקלאסית ומדינת ישראל איבדו שניים מתומכיהם הנלהבים עם פטירתם של סֶר ג'יימס ואיליין וולפנזון ז"ל. ג'ים ואיליין היו חובבי מוסיקה, אידיאליסטים ומחויבים עמוקות למוסיקה ולמורשת התרבות של ירושלים, תחומים חיוניים למעורבות ולהכלה בין קהילות שונות. היות שכך, בני הזוג היו שגריריו הגדולים של מרכז למוסיקה ירושלים – נקודת ההתמזגות של תשוקותיהם העמוקות ביותר.
ג'ים ואיליין תמכו במרכז למוסיקה ירושלים למן היווסדו; אין זה מקרה שראש העירייה טדי קולק, אייזק שטרן ומשפחת רוטשילד (שבלעדיהם מרכז למוסיקה ירושלים לא היה קיים) היו בין המשפיעים החשובים ביותר בחייו של ג'ים וולפנזון. טדי קולק הביא את ג'ים לקרן לירושלים, שבראשה עמד ושימש יושב ראש ומדריך במשך שנים רבות. אייזק שטרן חבַר לג'ים להציל את קרנגי הול בניו יורק, שג'ים גם הוביל במשך שנים רבות; ולבסוף, ג'ים היה חבר קרוב מאוד של משפחת רוטשילד, ונפל בחלקו הכבוד הרב לשרת בתפקיד נאמן יד הנדיב במשך 22 שנים.
מחויבותה של איליין לישראל הושפעה עמוקות מהוריה, שהביאו אותה לארץ בשנת 1952. לאיליין היה חזון נטוע עמוק לאיכות בחינוך ולשוויון בו; היא מילאה תפקידי הנהגה בדירקטוריונים של מוסדות חינוך ותרבות רבים בישראל ואף ביקרה בהם בתדירות רבה עד לפטירתה הבלתי צפויה ובטרם עת. איליין מעולם לא הייתה מאושרת יותר מאשר כשהייתה בישראל, מוקפת בחברים ובמוסיקה. היא הייתה שותפה שווה בכל פועלו של ג'ים: בקרן לירושלים, בקרנגי הול, במרכז קנדי ובבנק העולמי – שג'ים היה נשיאו בכהונה שנמשכה עשור, בין השנים 2005-1995.
במהלך 59 שנות נישואיהם, נכחו ג'ים ואליין במאות קונצרטים בתזמורת הפילהרמונית הישראלית ובמרכז למוסיקה ירושלים ולרוב תכננו את נסיעותיהם כך שלא יחמיצו קונצרט של אחד מחבריהם המוסיקאים הרבים. הם היו ודאי נרגשים מאוד מסדרת הקונצרטים הזאת, ומשפחת וולפנזון ומרכז למוסיקה ירושלים מודים מעומק הלב ליד הנדיב על תרומת ההנצחה הנדיבה שאפשרה את קיום הסדרה.
קונצרטי גאלה חגיגיים
שוברט - מסע חורף
תומס המפסון ואלנה בשקירובה
יום רביעי, 3.7.2024 בשעה 20:00 - היכל התרבות, תל אביב
יום חמישי, 4.7.2024 בשעה 20:00 - אולם ימקא, ירושלים
![](https://www.jmc.org.il/wp-content/uploads/2023/07/hampson_bashkirova.jpeg)
סוג מינוי | מנוי חדש | אזרח ותיק | מנוי מחדש | רכישה מוקדמת (עד 1.9.23) |
---|---|---|---|---|
מינוי מושלם (10 קונצרטים) | 1200 ש"ח | 1100 ש"ח | 1050 ש"ח | 1000 ש"ח |
מינוי מעולה (7 קונצרטים) | 930 | 880 | 820 | 770 |
מינוי מובחר (5 קונצרטים) | 710 | 620 | 590 | 540 |
כרטיסיה - 5 כרטיסים | 710 | 620 | 590 | 540 |
כרטיס בודד | 145 | 130 |