התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה

התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה של המרכז למוסיקה ירושלים, היא תזמורת הנוער הלאומית של ישראל. בתזמורת חברים כמאה מוסיקאים ומוסיקאיות מצטיינים בכלי התזמורת בגילים שבין 14 ל-18 שנים. המרכז למוסיקה משוכנע כי יש לתת הזדמנות למוסיקאים צעירים מכל רחבי הארץ להצטרף ולפעול במשותף עם עמיתיהם ולחוות עשייה מוסיקלית ברמה הגבוהה ביותר. פעמיים בשנה, בחופשת חנוכה ובחופשת הקיץ,

התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה מרכזת את חבריה לחזרות על רפרטואר סימפוני מאתגר וחושפת אותם ליצירות שאינן מהוות חלק מחווייתם המוסיקלית היומיומית. התזמורת מארחת מנצחים בעלי מוניטין בינלאומי כדי לעבוד עם התזמורת ולנצח על הקונצרטים, כשלצידם נגנים ישראלים מן השורה הראשונה, המסייעים בהכנת התזמורת בחזרות של קבוצות הכלים השונות. התזמורת מקנה לחבריה משמעת ומצוינות בצד חוויות מוסיקליות המעצבות את התפתחותם ומלוות אותם למשך שנים רבות. במשך שנות פעילותם בתזמורת מבצעים חברי התזמורת כ-20 יצירות סימפוניות, בעבודה מתמשכת עם מנצחים וומוסיקאים בכירים מהארץ ומהעולם.

לאורך השנה חברי התזמורת נהנים מתוכניות נוספות במרכז למוסיקה ירושלים ובינהן: כיתות אמן בינלאומיות, נגינה בהרכבים קאמריים וקונצרטים רבים למען הקהילה.

הקונצרטים של הפילהרמונית הצעירה המתקיימים בירושלים, בחיפה ובתל-אביב, מושכים אליהם בכל שנה קהל של אלפי מאזינים. הקונצרטים מצולמים ומוקלטים ומשודרים בקול המוסיקה. רובם המכריע של בוגרי התזמורת ממשיכים ללימודים גבוהים במוסיקה באקדמיות בישראל ובבתי הספר למוסיקה המובילים בעולם ובהמשך דרכם המקצועית מתקבלים לתזמורות וגופי הביצוע החשובים בישראל ומחוצה לה וממלאים תפקידי מפתח בעולם המוסיקה הקלאסית כמבצעים וכמורים.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

קונצרט התזמורת בניצוח אי-אן שו, 12.12.21

שוסטקוביץ' - סימפוניה מס' 9
דבוז'אק: הפתיחה "קרנבל"
היידן - סימפוניה מס' 102