התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה

תזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה היא תזמורת הנוער הסימפונית המובילה בישראל היא פועלת בניהולו של המרכז למוסיקה ירושלים. התזמורת נוסדה על ידי מר ברונו לנדסברג ז"ל מייסד חברת סנו שממשיכה לתמוך בתזמורת עד היום.

בתזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה של המרכז למוסיקה ירושלים חברים כמאה מוסיקאים ומוסיקאיות מחוננים בגילים שבין 14 ל-18 המשתתפים בשלל תוכניות המרכז למוסיקה ירושלים – כיתות אמן בינלאומיות, נגינה בהרכבים קאמריים והופעות בקונצרטים רבים למען הקהילה ולקהל הרחב.

פעילויות התזמורת מתקיימות בשיתוף ובתמיכת משרד החינוך המזכירות הפדגוגית, הפיקוח על החינוך המוסיקלי, המנהל הפדגוגי והאגף למחוננים ומצטיינים.

פעמיים בשנה, בחופשת החנוכה ובחופשת הקיץ מתכנסים חבריה לחזרות על יצירות מופת סימפוניות. העבודה בתזמורת נעשית בסטנדרטים הבינלאומיים הגבוהים ביותר בהובלת מנצחים בעלי מוניטין בינלאומי ומוסיקאים ישראלים מהשורה הראשונה המסייעים בהכנת התזמורת ובחזרות של קבוצות הכלים השונות. החוויות המוסיקליות המשותפות מעצבות את התפתחות המוסיקאים הצעירים ומלוות אותם למשך שנים רבות. רוב בוגרי התזמורת ממשיכים בדרכם המקצועית ומתקבלים לתזמורות וגופי הביצוע החשובים בישראל ומחוצה לה ומובילים את עולם המוסיקה הקלאסית כמבצעים וכמורים בתפקידי מפתח.

קונצרטי התזמורת המתקיימים בירושלים, בחיפה ובתל-אביב, מושכים אליהם מדי שנה קהל של אלפי מאזינים. הקונצרטים מצולמים ומוקלטים ומשודרים בקול המוסיקה.

התזמורת פועלת בתמיכתם הנדיבה של יד הנדיב, הקרן ירושלים, משפחת גולדמן, קרן עזריאלי, חברת סנו, קרן לאזוב, הקרן לירושלים, הקרן על שם חנן זוז, חברת הראל, נחמיה דגן, ותומכים וידידים רבים מהארץ ומהעולם.

קונצרט התזמורת בניצוח ייבגני בושקוב, 18.7.23

בטהובן: סימפוניה מס' 1
צ'ייקובסקי: סימפוניה מס' 5

קונצרט התזמורת בניצוח קז'ישטוף חוז'לסקי, 28.12.22

בטהובן: הפתיחה "אגמונט"
מנחם ויזנברג: מחזור שירי סשה ארגוב
דבוז'אק: סימפוניה מס' 9 "מהעולם החדש"