טימותי האצ'ינס, חליל - קנדה / בריטניה

טימותי האצ'ינס נולד למשפחה מוזיקלית. את לימודי הנגינה בחלילית החל בגיל שש אצל אביו, מוזיקאי חובב נלהב. בגיל אחת עשרה הוא כבר זכה בפרסים ראשונים ומלגות רבות הן בחלילית והן בחליל. את לימודיו לתואר ראשון למד באוניברסיטת Dalhousie בנובה סקוטיה, ומשם המשיך לתואר שני אצל Jeanne Baxstresser, באוניברסיטת McGill.

באביב 1978, בגיל 23, הוא זכה בתפקיד חליל ראשי של התזמורת הסימפונית של מונטריאול. באותה השנה הוא הצטרף לפקולטה לחליל של אוניברסיטת מקגיל.

במסגרת תפקידו בתזמורת הסימפונית של מונטריאל הוא הקליט למעלה מ-70 הקלטות, הן כחלילן ראשי והן כסולן, תחת שרביטם של Charles Dutoit ו-Kent Nagano

אלבום החליל והפסנתר שלו עם הפסנתרנית Janet Crease בשם "Flute à la française" תואר כ"מענג" על ידי המגזין "גרמופון" הבריטי.

הוא סייר פעמים רבות ביפן, בקוריאה ובהונג קונג. הוא התארח כסולן בתזמורת הסימפונית NHK הנודעת של יפן, וכן בקואלה לומפור עם התזמורת הפילהרמונית המלזית.

הוא מעביר כיתות אמן רבות ברחבי קנדה, במוסדות בולטים בארה"ב כמו איסטמן, פיבודי והסימפוניה העולמית החדשה במיאמי; באוניברסיטת אוקספורד בלונדון וביפן.

האצ'ינס נמנה בסגל פסטיבל המוזיקה הפסיפי בסאפורו, בפסטיבל המוזיקה הבינלאומי של קירישימה ובתחרות החלילים הבינלאומית של קובה.