מארק המפסון, טרומבון - גרמניה / אנגליה

מארק נולד בבלצ'לי, אנגליה, בשנת 1971 והחל את לימודיו המוזיקליים בפסנתר בגיל 6. הוא למד במחלקה הצעירה של בית ספר גילדהול למוזיקה ודרמה עם ג'ון קלארק, שם החל לנגן על טרומבון בס בהדרכתו של רוג'ר הארווי.

בשנת 1991 החל מארק את לימודיו הרשמיים בבית הספר גילדהול למוזיקה ודרמה בלונדון ולמד אופוניום בהדרכת ג'ון קלארק ואחר כך טרומבון בס עם רון בריאנס, אריק קריס וסיימון ווילס. הוא המשיך את לימודיו אצל הנס רוקרט ואנדראס קראפט כשעבר למנהיים בגרמניה.

מארק היה חבר בתזמורת הנוער של גוסטב מאהלר בין השנים 1993 ל-1996, שם ניגן בהדרכת קלאודיו אבאדו, ריקרדו צ'ילי וסר נוויל מרנר, בנוסף הדרכה מאת דניס וויק. הוא גם היה חבר בתזמורת פסטיבל שלזוויג הולשטיין בתקופה זו.

מבחינה מקצועית מארק עבד במשך שנתיים כטרומבון טנור, בס וקונטרה-בס בתיאטרון הלאומי במנהיים 1995-1997, והמשיך להצטרף לפילהרמונית גראן קנריה משנת 1997, שם הוא ממשיך להיות חבר. הוא נמנה כחבר מייסד של התזמורת הקאמרית של מאהלר מאז 1998. הוא חבר מייסד של תזמורת פסטיבל לוצרן במתכונתה הנוכית מאז 2003. הוא חבר מייסד של התזמורת הסימפונית של סוז'ו בסין, שם התגורר בעונת 2016/2017, והיה מעורב בגיוס, ייעוץ ניהולי ונגינה כמוביל מחלקת כלי הנשיפה בתזמורת זו.

ניגן עם תזמורת הרדיו הבווארית, הפילהרמונית של לונדון, פילהרמוניה, התזמורת הפילהרמונית המלכותית, טונהאלה ציריך, התזמורת הסימפונית של דויטשה ברלין, דויטשה קמרפילהרמוניה ברמן, סימפוניית רדיו בוואריה תזמורת ורבים אחרים, כולל הרכבים ספרדיים רבים.

לימד ברחבי העולם במוסדות כמו האקדמיה הלאומית האוסטרלית למוזיקה, אוניברסיטת גריפית' והקונסרבטוריון של סידני באוסטרליה, בית הספר למוזיקה YST באוניברסיטה הלאומית של סינגפור, הקונסרבטוריון המרכזי בבייג׳ינג והקונסרבטוריון של שנחאי בסין, תזמורת הנוער הלאומית של דרום אפריקה, בית הספר גילדהול למוזיקה ודרמה, האקדמיה המלכותית והקולג' המלכותי למוזיקה בבריטניה, ועוד.

כיום הוא עובד ב-Franz Liszt Musikhochschule בוויימאר, האקדמיה לנשיפה באליקנטה, הקונסרבטוריון העליון למוזיקה של אראגון, קונסרבטוריון ESMAR בוולנסיה ואקדמיית NEO של Altea.

הוא ממלא תפקידים כיועץ אמנותי לפילהרמונית הנוער של קולומביה, לתזמורת הנוער העולמית (סין) וכן מנהל הפקולטה לנשיפה ב-Sinfónica Azteca ובאקדמיית הבראס של פואבלה במקסיקו. יתר על כן, הוא מורה באקדמיית פליז של אליקנטה, בקונסרבטוריון הסופריור של אראגון בסרגוסה, באקדמיית NEO באלתיאה ובאקדמיית גוסטב מאהלר ב-Alicante, בולצאנו, בין היתר.

הוא פעיל כמנצח, והקים את אנסמבל הנוער הלאומי של דרום אפריקה ואת אנסמבל הנוער הלאומי של קולומביה, ומנחה בקביעות קונצרטים של מוזיקת כלי נשיפה ונשיפה באקדמיית גוסטב מאהלר בבולצאנו וב-Orchesterzentrum בדורטמונד.

כסולן הוא הופיע בפסטיבל הטרומבון הלאומי הפורטוגזי בבראגה ביולי 2018 ובפסטיבל הטרומבון הלאומי הברזילאי בבלם בספטמבר 2019.