תכנית הוברמן

תוכנית הוברמן של המרכז למוסיקה ירושלים, מיועדת לנגני כלי הקשת הצעירים המצטיינים בישראל בגילים 13-18.  התכנית כוללת שבוע מרוכז של שיעורים מפגשים וכיתות אמן בהדרכת מוסיקאים ואמנים בכירים, ישראלים ובינלאומיים.  התכנית מתקיימת בתחילת שנת הלימודים במהלך חג הסוכות ומאפשרת לתלמידים שיעורים אישיים יומיים, זמן רב לאימון אישי ממוקד, נגינה בתזמורת קאמרית, סדנאות והרצאות, פעילויות העשרה זמן לבילוי, למידה והיכרות עם עמיתיהם לתוכנית ואפשרויות להופיע בקונצרטים רבים.

בין המורים שלימדו בקורסים בשנים האחרונות ניתן למנות את נגני הכינור גריגורי קלינובסקי, מרים פריד, מילה פלדמן, סרגי ברסלר וגיא פיגר, נגני הכינור והויולה פול ביס ואסתר האפנר, ונגני הצ׳לו פראנס הלמרסון, הלל צרי, שמואל מגן, צבי פלסר, האנס יינסן, מורטן זויטן וקיריל זלוטניקוב.

 

התכנית נקראת על שמו  של נגן הכינור הוירטואוז והמוזיקאי היהודי הדגול, ברוניסלב הוברמן יליד פולין אשר חזה את השואה המתקרבת והצליח לשכנע את המנדט הבריטי להעניק אשרות כניסה לארץ למוסיקאים יהודים ולבני משפחותיהם וכך למעשה הצילם והקים את התזמורת הפילהרמונית הישראלית. ברוניסלב הוברמן שאף ליצור על פי חזונו את “התגשמות התרבות הציונית בארץ האבות”. הוברמן מייצג את הסטנדרטים הגבוהים ביותר של נגינה, אנושיות ותרומה לבניין הארץ.  המוסיקאים הצעירים שאנו מטפחים היום במסגרת תכניות המרכז למוסיקה ירושלים יהיו האמנים המובילים והשגרירים הטובים ביותר של התרבות והחברה הישראלית בעתיד.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

סרטונים אחרונים של התוכנית

צ'ייקובסקי - סרנדה, מנצח: צביקה כרמלי
ברוך - קונצ'רטו לכינור מס.2 מרק קרלינסקי: כינור