המרכז למוסיקה ירושלים הוא הגוף המוביל בישראל בקידום ובטיפוח מוסיקאים צעירים מחוננים מכל רחבי הארץ ומהווה מרכז מוסיקלי בינלאומי בירושלים. בעשור האחרון מוביל את המרכז הפסנתרן הנודע מארי פרחיה. בתוכניות המרכז למוסיקה ירושלים מתקבצים צעירים וצעירות יוצאי דופן מכל רחבי הארץ. במהלך הפעילויות נוצרת קהילה בה שותפים המוסיקאים הצעירים והאמנים המטפחים אותם. 
המרכז למוסיקה עורך בירושלים סדרות קונצרטים בינלאומיים וקונצרטים   בנגינת טובי המוסיקאים בישראל. באולפן המרכז למוסיקה מתקיימות הקלטות של אמנים ישראלים ובינלאומיים.
המרכז הוקם על ידי הכנר האגדי אייזק שטרן וראש עיריית ירושלים טדי קולק, בסיוע יד הנדיב והקרן לירושלים. המרכז למוסיקה ירושלים פועל בתמיכת עיריית ירושלים, משרד התרבות והספורט, הקרן לירושלים ויד הנדיב

נגן וידאו

טיפוח מוסיקאים צעירים

המרכז למוסיקה ירושלים שם את נושא החינוך המוסיקלי למצטיינים כמטרה מרכזית של פעילותו, המרכז למוסיקה ירושלים מאתר, מטפח ומקדם מוסיקאים צעירים מצטיינים מכל רחבי הארץ, ויוצר תכניות ייחודיות המפתחות כישורים של נגינה סולנית, נגינה בהרכבים ובתזמורת. כל אחת מתכניות החינוך של המרכז מעוצבת במיוחד למטרה ספציפית ולהענקת סט של כישורים וכלים מגוונים, אלה הכלליים הנחוצים לכל מוסיקאי באשר הוא, ואלה הייחודיים לכל קבוצת כלי.  המרכז למוסיקה גאה בבוגרי תוכניות החינוך שלו והישגיהם הבולטים בחיי המוסיקה בישראל ובעולם, כסולנים, כנגנים מובילים בתזמורות חשובות, כנגני מוסיקה קאמרית וכמורים.

קונצרטים

הסדרה הבינלאומית של המרכז למוסיקה ירושלים משכנות שאננים מציעה לקהל הירושלמי מפגשים יוצאי דופן עם הרכבים קאמריים וסולנים מובילים מרחבי העולם באולם ההיסטורי הנפלא שבמתחם ימק"א.

חמישה קונצרטים קאמריים בהשתתפות הרכבי תוכנית דייויד גולדמן למוסיקאים צעירים מצטיינים של המרכז למוסיקה ירושלים.

תוכנית מגוונת עם טובי המוסיקאים מהארץ ומהעולם. פרופ' אריאל הירשפלד יקדים הרצאה קצרה לכל קונצרט, ולאחר ההופעות נקיים שיחה של הנגנים עם הקהל, על כוס יין וכיבוד קל.

אולפן ההקלטות

אולפן ההקלטות של המרכז למוסיקה הוא אחד מהאולפנים המתקדמים בארץ. האולם היפהפה בעל האקוסטיקה הנדירה מאפשר הקלטות של מוסיקה מגוונת – קלאסית, ג'אז ורוק.

חדש מארכיון הסרטים

רובינשטיין: לעתים אני לומד משהו מתלמיד…