דודו כרמל, אבוב

האבובן דודו כרמל זכה ב־1996 בפרס בתחרות האבוב הבינלאומית טולון בצרפת וב־1990 בפרס פרסואה שפירא בישראל. הוא משמש כאבובן ראשון של התזמורת הפילהרמונית הישראלית וחבר סגל ההוראה באקדמיה למוזיקה ולמחול ירושלים ובביה”ס למוסיקה בוכמן-מהטה, אוניברסיטת תל-אביב.

כסולן הופיע עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית בניצוחו של זובין מהטה, עם תזמורת פסטיבל בודפשט בניצוח איוון פישר, עם התזמורת הסימפונית קוויבק תחת שרביטו של יואב תלמי ועם תזמורות בקנדה, בצ’ילה, בקוסטה ריקה, בצרפת ובפולין. רסיטלים הובילו אותו לאולמות יוקרתיים בעולם, ביניהם אולם המוזיקה הקאמרית של התזמורת הפילהרמונית ברלין.

דודו כרמל הקליט עבור תחנות רדיו באירופה ובישראל והשתתף בפסטיבלים למוזיקה קאמרית בישראל, בגרמניה, בשווייץ ובברזיל. ביחד עם פרופ’ תומס אינדרמוּלֶה, מייסד פסטיבל האבוב בפלמה דה מיורקה, הוא מעביר בו כיתות אמן, בנוסף לכיתות אמן ברחבי העולם. בשנים 1997-1992 שימש כאבובן ראשון של תזמורת האופרה החדשה, ומ־1998 הוא מופיע כאבובן אורח בתזמורת פסטיבל בודפשט. הוא בוגר האקדמיה למוזיקה רובין תל-אביב וביה”ס הגבוה למוזיקה של קרלסרוהה, גרמניה, בכיתתו של פרופ’ תומס אינדרמוּלֶה.

דודו כרמל הוא חבר מייסד של החמישייה הישראלית לכלי נשיפה מעץ. הוא הקליט תקליטורים עבור מרכז המוזיקה הישראלי, קמרטה, מרידיאן, תקליטי סנטאור ו-DUX.