חן הלוי, קלרינט

יליד ערד, חן למד קלרינט אצל ריצ'רד לסר, והמשיך אצל מרדכי רכטמן וחיים טאוב ללימודי מוזיקה קאמרית. בגיל חמש עשרה ניגן את הופעת הבכורה שלו עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית בניצוחו של זובין מהטה, הופעה שיצרה סנסציה: ב"הארץ" נכתב: "הילד הזה התברך במיזוג נפלא של מוזיקליות אמנותית וטכניקת נגינה מדהימה, הכל בשירות המוזות. ”

מאז הופיע עם כמה מהתזמורות החשובות ביותר בארה"ב, אירופה ויפן, ביניהן הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הסימפונית של טוקיו, הסולנים האירופיים, התזמורת הקאמרית היילברון, הווירטואוזים של מוסקבה, תזמורת הרדיו של ירושלים, הפילהרמונית של MDR לייפציג, NDR Sinfonieorchester Hamburg, and Deutsche Symphonie-Orchester Berlin.

משתתף קבוע בפסטיבלי קיץ, כגון מרלבורו, ראוויניה וסנטה פה בארה"בSchlesswigHolstein ,  Colmar, Forcalquier, Prussia Cove, Davos, Rolandseck, Aldebburgh ו- Verbier Chamber באירופה, פסטיבל PMF ביפן ופסטיבל האמנויות הבינלאומי של פרת'.

אהבתו הגדולה למוזיקה קאמרית, קיבלה ביטוי בנגינה עם פנחס צוקרמן וכריסטוף אשנבך, כמו גם רביעיות כלי מיתר ידועות רבות, ביניהן הקלר, שימנובסקי, אמנויות יפות, מירו, פראזק, סנט לורנס, ארקאנטו, ווגלר וקרונוס.

 

קשריו ההדוקים עם מלחינים הביאו אותו לבצע מספר רב של יצירות מאת, בין היתר, בריו, קורטאג, לינדברג, גוליוב, מארש, ג'ארל, פרניהו, סטרופה, מנטובאני ואדס. יצירות רבות הוקדשו עבורו, כגון מחזור יצירות מאת דניס כהן, נודוס לקלרינט סולו, "אומבר" לקלרינט ואלקטרוניקה ו"מכונה רכה" לקלרינט וצ'לו וכן "Les asperges de la lune" לסולו קלרינט מאת סוון אינגו קוך, ושלישיית קלרינט מאת ליאור נבוק.

הוא פרופסור לקלרינט ב- Trossingen Hochschule fur Music בגרמניה, ומעביר כיתות אמן ברחבי העולם. מאז 2007 הוא חבר סגל בכיתות אמן בקיץ במרכז באנף.