כיתת אמן לנגני קלרינט עם שרון קם

כיתת אמן לנגני קלרינט עם שרון קם

שרון קם היא אחת מסולני הקלרינט המובילים בעולם. היא עבדה עם תזמורות מפורסמות בארה"ב, אירופה ויפן במשך 20 שנה.

יצירות המופת של מוצרט לקלרינט היוו מושא למוקד אמנותי עבור קם מאז תחילת הקריירה שלה. בגיל 16, היא בצעה את הקונצ'רטו לקלרינט של מוצרט בהופעת הבכורה שלה עם הפילהרמונית הישראלית בניצוחו של זובין מהטה. זמן קצר לאחר מכן, היא ביצעה את חמישית הקלרינט עם רביעית המיתרים גוארנרי בקרנגי הול בניו יורק.  

כחלק מחגיגות 250 להולדת מוצרט בתאטרון הלאומי בפראג, הקונצ'רטו של מוצרט בביצועה שודר בשידור חי ב-33 מדינות. באותה השנה, הגשימה קם את חלומה הישן והקליטה את הקונצ'רטו ואת חמישית הקלרינט, תוך שימוש בבאסט הורן (הכלי המקורי עבורו כתב מוצרט את היצירות). בהקלטה המשובחת הזו השתתפו נגני מיתרים בולטים.

כנגנית נלהבת של מוסיקה קאמרית מופיעה שרון קם דרך קבע עם אמנים כלרס ווגט, כריסטיאן טצלף, אנריקו פצ'ה, דניאל מילר-שוט, מרטין הלמכן והרביעייה הירושלמית. היא אורחת קבועה בפסטיבלים של שלזוויג-הולשטיין, היימבאך, ריינגאו, ריזור, קורק, ורבייה ודלפט וכן בשוברטיאדה. שרון קם גם מרבה לנגן מוסיקה בת זמננו ובין היתר ניגנה ביצועי בכורה של יצירות מאת קז'ישטוף פנדרצקי (הקונצ'רטו לקלרינט והרביעייה לקלרינט), הרברט וילי (הקונצ'רטו לקלרינט, בפסטיבל זלצבורג), איבן ארד ופטר רוזיצ'קה (בדונאואשינגן).

שרון קם מנגנת מגוון של ז'אנרים מוזיקליים, החל במוסיקה קלאסית וכלה בג'אז, ויש לכך ביטוי בהקלטותיה הרבגוניות. היא זכתה פעמיים בפרס אקו כנגנית השנה: ב-1998 עבור הקלטת הקונצ'רטו מאת ובר עם תזמורת הגוואנדהאוס וקורט מזור, וב-2006 עבור תקליטור מיצירות שפור, ובר, רוסיני ומנדלסון עם תזמורת רדיו לייפציג. התקליטור שלה "קלאסיקות אמריקניות" עם התזמורת הסימפונית של לונדון בניצוחו של בעלה, גרגור בוהל, זכה בפרס מבקרי התקליטים הגרמנים.

הקלטת ה-CD  האחרונה שלה כוללת עיבודים של אריות אופראיות המתפרשות על פני טווח רחב, מרוסיני ופוצ'יני ועד וולף-פרארי. אלו עובדו עבור קלרינט ותזמורת קאמרית. פרסום הדיסק לווה בסיור בו ניגנה קם עם התזמורת הקאמרית של וירטמברג בניצוחו של רובן גאזאריאן. לציון 100 למותו של המלחין מקס רגר, חברה בשנית לשותפיה מהקלטת הקונצ'רטו של מוצרט להקלטת חמישיות הקלרינט מאת רגר וברהמס.   

בעונת 2014-15 שרון קם ניגנה ב- Teatro Monumentalבמדריד, ב- מוזיאון הלובר בפריז ובקונצרטחבאו באמסטרדם, בין אולמות קונצרטים אחרים. היא נגנה מרפרטואר האריות שבעיבוד לקלרינט וכסולנית עם הפילהרמונית הישראלית.

מרכז למוסיקה ירושלים

משכנות שאננים ת.ד. 4568 ירושלים 9104402

קופת כרטיסים: ראשון-חמישי 10:00-16:00 טל. 02-6241041

משרד: Tel.  02-6234347 Fax  02-6259252 מייל:info@jmc.org.il