8

התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה

התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה של המרכז למוסיקה ירושלים, היא התזמורת הנוער הלאומית של ישראל, וחברים בה 100 מוסיקאים מצטיינים בכלי התזמורת בגילאים שבין 14 ל-18 שנים. המרכז למוסיקה משוכנע כי יש לתת הזדמנות למוסיקאים מכל רחבי הארץ להצטרף ולפעול במשותף עם עמיתיהם ולחוות עשייה מוסיקלית ברמה הגבוהה ביותר.

פעמיים בשנה, בחורף ובחופשת הקיץ, התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה מרכזת את חבריה לחזרות על רפרטואר סימפוני מאתגר וחושפת אותם ליצירות שאינן מהוות חלק מחווייתם המוסיקלית היומיומית. התזמורת מארחת מנצחים בעלי מוניטין בינלאומי כדי לנצח על חזרות התזמורת ועל הקונצרטים, כשלצידם נגנים ישראלים מן השורה הראשונה, המסייעים בהכנת התזמורת בחזרות של קבוצות הכלים השונות. התזמורת מקנה לחבריה משמעת ומצוינות בצד חוויות מוסיקליות המעצבות את התפתחותם ומלוות אותם למשך שנים רבות.

במשך שנות פעילותם בתזמורת מבצעים חברי התזמורת כ-20 יצירות סימפוניות, בעבודה מתמשכת עם מנצחים ונגנים רבים. בנוסף, הקונצרטים הכלולים בפעילות, המתקיימים בירושלים, בחיפה ובתל-אביב, משודרים בשידור חי ברדיו הישראלי לקהל של אלפי מאזינים. רובם המכריע של בוגרי התזמורת ממשיכים ללימודים גבוהים במוסיקה, וממלאים תפקידים חשובים בעולם המוסיקה בישראל ומחוצה לה.