חינוך במרכז למוסיקה ירושלים

תוכנית הכינור ע"ש אילונה פהר (לזיכרה של המורה הישראלית האגדית לכינור) הוקמה במרכז למוסיקה ירושלים על ידי הכנר הנודע חגי שחם, במטרה לעודד ולקדם מצוינות בתחום הנגינה בכינור בישראל. הפעילויות במסגרת התוכנית מיועדות הן למורים לכינור והן לתלמידים מצטיינים בנגינה בכינור ברחבי הארץ. התוכנית דואגת לתלמידים שכבר הגיעו לרמת נגינה גבוהה ולמוריהם.

הפעילויות כוללות סופי שבוע ומפגשים המיועדים לסייע לכנרים צעירים באופן המשלים את לימוד הנגינה הפרטני. הפגישות עוסקות בנושאים כלליים ביניהם כיצד להתאמן, השגת ניסיון בהופעות על הבמה ולפני קהל עמיתים, הרחבת ידיעותיהם ברפרטואר לכינור, העמקת היכרותם עם נגינתם של כנרים דגולים, פגישות עם כנרים ומוסיקאים מפורסמים אחרים, עבודה על קואורדינציה, יציבה ובריאות גופנית, לימוד של מבנה הכינור ותחזוקתו, העשרת הלימוד והרחבת אופקים.

המפגש בין התלמידים מאפשר דיאלוג והקשבה איש לרעהו החיוניים לפיתוח היכולת להערכה עצמית, ומעניק לתלמידים את האפשרות לבחון את עצמם אל מול קבוצת השווים. המפגש יוצר סביבה תומכת בה למוסיקאים צעירים אלה, המבלים זמן רב באימונים, ניתנת הזדמנות להיפגש עם חברים ועמיתיםולחוות חוויות משותפות.