קונצרטים מיוחדים

תכנית "תדרים"

פביאן פניסלו: שיר לחליל, קלרינט, כינור וצ'לו

אנטון ווברן: 3 שירים אופוס 25

עומר ברש: ‘קצוות פרומים’ לחליל, קלרינט וכינור (בכורה)

אראל פז: חמישייה

אריה שפירא: 'תדרים' לחמישייה

דור פישר: "באצבעות ענוגות" (מילים מאת דוד פוגל) 

אליוט קרטר: Scrivo in vento ("אני כותב ברוח") לחליל סולו

טריסטן מוראיי: "13 צבעים של השמש השוקעת" לחמישייה

 

 

 

 

חברי תכנית "תדרים", מסלול לתואר שני במוסיקה עכשווית של האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים

אינה וורובטס חליל

רועי כהן קלרינט

נעם ליליאור גל כינור

שירה מני צ'לו (נגנית אורחת)

עמר ברש פסנתר

עידו שפיטלניק, גיא פלץ ניצוח

פרוייקט תדרים של אנסמבל מיתר נוסד בשנת 2011 כתכנית העשרה חוץ-אקדמית והחל משנת הלימודים הנוכחית הוא תכנית למצטיינים במסגרת לימודים לתואר שני במסגרת האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים. מטרת התכנית היא לעזור ולטפח מוסיקאים צעירים הנמצאים על סיפה של דרכם המיקצועית המבקשים לסלול את עתידם בתחום המוסיקה החדשה; אנסמבל מיתר, הקבוצה הישראלית המובילה בביצוע מוסיקה חדשה בישראל, נותן להם את הכלים והבמה להעמקת הידע וההתנסות המקצועית בתחום המוסיקה החדשה, עבודת אנסמבל והידע הנדרש בכדי לפתח קריירה מקצועית כאמנים המתמחים בביצוע ויצירה של מוסיקה חדשה. התכנית מותווה בשלושה מסלולים: הלחנה, ביצוע וניצוח. דגש מיוחד מושם על המפגש בין שלושת המסלולים בעוד כל מסלול שומר על אופיו היחודי. במסגרת הפרוייקט המוסיקאים הצעירים לומדים יצירות עכשוויות לאנסמבל ולהרכבים קאמריים, מקיימים חזרות ומנתחים אותן מההבט התאורטי והכלל אומנותי. חברי הפרוייקט מוזמנים תדיר לקחת חלק ולהופיע במסגרת הקונצרטים של אנסמבל מיתר במרכז למוסיקה חדשה, תל אביב כחלק מההתנסות המעשית שלהם. הנגנים והמנצחים חברי הפרוייקט עובדים בצמוד לקבוצה של מלחינים (גם הם חלק מתכנית זו) ולומדים במסגרת זו על מערכת היחסים המורכבת והעדינה של המלחין-מבצע. שני הצדדים לומדים כיצד להתנהל במערכת זו וכיצד להפוך אותה למוצלחת ופורה.

אינה וורובטס (חליל) החלה את לימודיה בגיל 9 ולמדה עם אנדריי קרפיאק באקדמיה הלאומית בלבוב. זכתה בפרס ראשון בתחרות הלאומית לכלי נשיפה ב2007 באוקראינה מולדתה ובפרס שני בתחרות הבינ"ל לחליל ע"ש בידה ב2013. השתתפה בכיתות אמן רבות וצברה ניסיון ניכר בנגינה בתזמורות סימפוניות ובהרכבים קאמריים שונים. את המוזיקה בת-זמננו גילתה במהלך עבודתה עם אנמסבל UKHO שבקייב וזו הפכה למוקד פעילותה.

נעם ליליאור גל (כינור) החל את לימודיו בגיל 7 אצל אורי לביא בקריית-טבעון. החל מגיל 13 הוא השתתף בקביעות בתוכניות של המרכז המוסיקה ירושלים כגון הפילהרמונית הצעירה ו"ההרכב הצפוני" בניצוח של צבי כרמלי. סיים את לימודי התואר הראשון באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים עם המורה רועי שילוח, והשתתף מספר שנים בתוכנית ההרכבים הקאמריים למצטיינים במסגרת האקדמיה. נעם מנגן באופן תדיר עם מספר הרכבי בארוק בישראל, ביניהם תזמורת הבארוק ירושלים ואנסמבל פניקס.

רועי כהן (קלרינט) נולד בבאר שבע ולמד קלרינט בקונסרבטוריון העירוני בדימונה אצל ארקדי גופמן. בשנת 2008 קיבל מלגת עידוד מ"מאסטרו" והחל ללמוד אצל שרה אלבז. בשנת 2009 ניגן קלרינט בתזמורת הפילהרמונית הצעירה ולאחר מכן שירת כנגן בתזמורת צה"ל. השתתף בכתות אמן עם אנתוני פיי, שרון קם וולפגנג מאייר ועוד במסגרת ימי הקלרינט. בין השנים 2014 -2017 למד לתואר ראשון באקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים.

עומר ברש (פסנתר) בוגר בית-הספר התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות. שירת בצה"ל כמוזיקאי מצטיין תוך כדי לימודי קומפוזיציה באקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים בהדרכת ד"ר קרל וולניאנסקי ופרופ' ינעם ליף. כיום הוא לומד קומפוזיציה בהדרכת פרופ' ארי בן-שבתאי כחלק מתכנית "תדרים" למוזיקה חדישה, וכן פסנתר בהדרכת פרופ' איתן גלוברזון. יצירותיו נוגנו על-ידי אנסמבלים שונים כגון אנסמבל מיתר, התזמורת הסימפונית של סוואריה (הונגריה) והוזמנו על-ידי גופים כ-Nuova Consonanza (איטליה) והתזמורת הקאמרית הקיבוצית. עומר הוא מלגאי של קרן התרבות אמריקה-ישראל ושל קרן APRE (שווייץ).

 

יום ג' / 23.1.18 / 17:00 / מרכז למוסיקה ירושלים

הכניסה חופשית, נא להזמין מקומות בטל. 02-6241041 או באתר www.jmc.org.il

צור קשר

מרכז למוסיקה ירושלים

משכנות שאננים ת.ד. 4568 ירושלים 9104402

קופת כרטיסים: ראשון-חמישי 10:00-16:00 טל. 02-6241041

משרד: Tel.  02-6234347 Fax  02-6259252 מייל:info@jmc.org.il