הסדרה הבינלאומית

הרביעייה הירושלמית

מוצרט: רביעייה מס' 14 בסול מז'ור, ק' 387

דביסי: רביעייה בסול מינור, אופ' 10

מוצרט: חמישייה מס' 4 בסול מינור, ק' 516

The Jerusalem Quartet performs Mozart Quartet K. 421, 4th movement

אלכסנדר פבלובסקי כינור 

סרגי ברסלר כינור 

אורי קם ויולה 

קיריל זלוטניקוב צ'לו

עם: קז'ישטוף קוז'לסקי (רביעיית בלצ'אה) ויולה

 

הרביעייה הירושלמית הוקמה ב-1993, כשנגניה רק בני 15, במסגרת תכניות המצטיינים של המרכז למוסיקה ירושלים, בהדרכתו של אבי אברמוביץ'. הרביעייה היא אורחת קבועה ואהובה על במות הקונצרטים החשובות בעולם, ומתקבלת באהדה מיוחדת בצפון אמריקה, שם הופיעה בערים כניו יורק, שיקגו, לוס אנג'לס, פילדלפיה, וושינגטון וקליבלנד. גם באירופה זוכה הרביעייה לקבלת פנים נלהבת, והופיעה באולמות בולטים כגון הטונהאלה בציריך, הרקולסזאל במינכן, אולם ויגמור בלונדון, ואולם פלייל בפריז, וכן כאורחים מיוחדים באודיטוריום הלובר בפריז, לייסהאלה בהמבורג וכן בפסטיבלים דוגמת השוברטיאדה בשוורצנברג, פסטיבל ורבייה, פסטיבל המוסיקה ריינגאו ורבים אחרים.

הרביעייה הירושלמית מקליטה בלעדית לחברת הרמוניה מונדי. הקלטות הרביעייה לרביעיות של היידן ול"מוות והעלמה" של שוברט זכו בפרסים רבים כגון דיאפזון ד'אור, פרס מגזין המוסיקה של ה-BBC למוסיקה קאמרית ופרס אקו קלאסיק. בינואר 2014 יצאו לאור הקלטות הרביעייה לרביעיות מאת יאנאצ'ק וסמטנה וזכו לשבחי המבקרים.

הרביעייה הירושלמית חגגה עשרים שנה לייסודה בעונת 2015-16, כשבמוקד התעניינותה האמנותית – הרביעיות אופוס 18 של בטהובן – אשר אותן הקליטה הרביעייה ושיצאו לאור באוגוסט 2015. תכניות הקונצרטים של הרביעייה הירושלמית כוללות בין השאר יצירות מאת דבוז'אק, היידן וברהמס. בנוסף ציינה הרביעייה את שנתה העשרים בביצוע קונצרטים עם מוסיקאים שותפים ידועים ובצעה פרויקטים מיוחדים – כגון מכלול רביעיות המיתרים מאת ברטוק וקונצרטים של חמישיות פסנתר עם סר אנדרש שיף.  

"נצחון מוחלט. בנגינה שלהם יש את כל מה שאפשר לקוות לו"

מגזין המוסיקה של ה-BBC