הסדרה הבינלאומית

רביעיית ארטמיס (גרמניה)


וינטה סרייקה כינור 

אנת'אה קרסטון כינור 

גרגור זיגל ויולה 

אקרט רונגה צ'לו

 

רביעיית ארטמיס הברלינאית נוסדה ב-1989 באוניברסיטה למוסיקה לובק ונחשבת בין הרביעיות המובילות בעולם כיום. בין מדריכיה החשובים של הרביעייה ניתן למנות את וולטר לוין, אלפרד ברנדל, רביעיית אלבן ברג, רביעיית ג'וליארד ורביעיית אמרסון.

זכייתה במקום הראשון בתחרות ARD ב-1996 וזמן קצר אחר כך ב-'Premio Borciani', הביאה את הרביעייה להצלחה בינלאומית. עם זאת, בחרו ארבעת חברי הרביעייה ללמוד במכון למחקר מתקדם בברלין, על מנת לחזק את ידיעותיהם כהרכב ולהרחיב קרא עוד

וינטה סרייקה כינור 

אנת'אה קרסטון כינור 

גרגור זיגל ויולה 

אקרט רונגה צ'לו

 

רביעיית ארטמיס הברלינאית נוסדה ב-1989 באוניברסיטה למוסיקה לובק ונחשבת בין הרביעיות המובילות בעולם כיום. בין מדריכיה החשובים של הרביעייה ניתן למנות את וולטר לוין, אלפרד ברנדל, רביעיית אלבן ברג, רביעיית ג'וליארד ורביעיית אמרסון.

זכייתה במקום הראשון בתחרות ARD ב-1996 וזמן קצר אחר כך ב-'Premio Borciani', הביאה את הרביעייה להצלחה בינלאומית. עם זאת, בחרו ארבעת חברי הרביעייה ללמוד במכון למחקר מתקדם בברלין, על מנת לחזק את ידיעותיהם כהרכב ולהרחיב אותן בחילופים בינתחומיים עם אקדמיות ידועות.

רביעיית ארטמיס מופיעה בכל אולמות הקונצרטים הגדולים ובפסטיבלים בינלאומיים באירופה, ארה"ב, אסיה, אמריקה הדרומית ואוסטרליה. מאז 2004 מופיעה הרביעייה בסדרות קונצרטים משלה באולם המוסיקה הקאמרית של הפילהרמוני בברלין. משנת 2011 מופיעה הרביעייה בסדרת קונצרטים דומה בקונצרטהאוס בוינה, ומעונת 2016-17 בתאטרון Prince Regent במינכן.

מאז ייסודה, שיתוף הפעולה עם עמיתים מוסיקליים היוה מקור השראה משמעותי עבור הרביעייה. כך ערכה רביעיית ארטמיס סיורי הופעות עם מוסיקאים בולטים, כדוגמת סבינה מאייר, אליזבת לאונסקאיה ויורג וידמן. הקלטות רבות מתעדות את שיתוף הפעולה האמנותי של ארטמיס עם מספר שותפים. לדוגמא, חמישיות הפסנתר של שומן וברהמס עם לייף אובה אנדסנס, החמישייה של שוברט עם טרולס מורק והשישייה "ליל זוך" של שנברג עם תומאס קאקושקה וולנטין ארבן מרביעיית אלבן ברג.

מאז 2005 רביעיית ארטמיס מקליטה באופן בלעדי לחברת Virgin, היום Erato, ובאמתחתה דיסקוגרפיה עשירה. הקלטות הרביעייה זכו בפרסים מספר פעמים, ביניהם פרס גרמופון, ’ECHO Klassik’ ועוד. מכלול ההקלטות של רביעיות המיתרים של בטהובן זכו ל-’Grand Prix de l'Académie Charles Cros’ הצרפתי החשוב ב-2011.

ההקלטות האחרונות שהוציאה הרביעייה הינן הקלטה מיצירותיו של מנדלסון משנת 2014, והקלטה של רביעיות אופ' 51/1 ואופ' 67 מאת ברהמס ב-2015, אותה הקדישו לפרידמן וייגל.

ביצוע מוסיקה בת זמננו היה תמיד חלק חשוב מן העבודה האמנותית של רביעיית ארטמיס. מלחינים כמו מאוריציו סוטלו (2001), יורג וידמן (2006) ותומאס לרכר (2008), כתבו יצירות עבור הרביעייה. ב-2014 הם ביצעו בפרנקפורט בכורה לקונצ'רטו למיתרים ותזמורת מאת דניאל שניידר. ב-2015 הכריזה הרביעייה על תחרות להלחנה משלה. אדוארד דמץ היה מועמד לזכיה באותה שנה ורביעיית המיתרים מס' 2 שלו זכתה להופעת בכורה בברלין במחצית הראשונה של 2016.

מלבד הופעותיהם בקונצרטים, מלמדים ארבעת חברי הרביעייה באוניברסיטה לאמנויות בברלין ובקפלה למוסיקה ע"ש המלכה אליזבת בבריסל.

לאחר מותו הטרגי של חבר הרביעייה פרידמן וייגל ביולי 2015, הצטרפה להרכב אנת'אה קרסטון ככנרת שנייה וגרגור זיגל לקח את תפקיד הויולה.

 

סגור טקסט

"הפרשנות הביצועית של רביעיית ארטמיס... מלאה בעצמה מוסיקלית גבוהה יותר מכל האחרים!"

יואכים קייזר, סודויטשה צייטונג

מרכז למוסיקה ירושלים

משכנות שאננים ת.ד. 4568 ירושלים 9104402

קופת כרטיסים: ראשון-חמישי 10:00-16:00 טל. 02-6241041

משרד: Tel.  02-6234347 Fax  02-6259252 מייל:info@jmc.org.il