27/04-00/00/2017, בשעה 19:00
מרכז למוסיקה ירושלים

חמישיית תל אביב נוסדה בשנת 2009 בידי מוסיקאים ישראליים צעירים המעוניינים ליצור יחדיו עשייה קאמרית משמעותית בתחום כלי הנשיפה בארץ. האנסמבל מופיע בקביעות והקליט לרדיו באולמות הקונצרטים המרכזיים ובסדרות הנחשבות בארץ: באוניברסיטה המורמונית, במרכז למוסיקה קרא עוד

חמישיית תל אביב נוסדה בשנת 2009 בידי מוסיקאים ישראליים צעירים המעוניינים ליצור יחדיו עשייה קאמרית משמעותית בתחום כלי הנשיפה בארץ. האנסמבל מופיע בקביעות והקליט לרדיו באולמות הקונצרטים המרכזיים ובסדרות הנחשבות בארץ: באוניברסיטה המורמונית, במרכז למוסיקה ירושלים במשכנות שאננים, באולם הנרי קראון (במסגרת הסדרה "אתנחתא") ובאולם ימק"א בירושלים (במסגרת הפסטיבל הבינלאומי למוזיקה קאמרית); ובתל אביב בין היתר בקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה (שטריקר) ובמוזיאון תל אביב לאמנות. זאת בנוסף לפעילות תרבותית וחינוכית ענפה ורב-שנתית בפריפריה, מכפר-בלום ועד מצפה רמון.

חלק בלתי נפרד מיעדי החמישייה הוא ביצוע והקלטה של יצירות פרי עטם של מלחינים ישראליים מובילים מכל הדורות, ביניהם מנחם צור, איתן שטיינברג, אהרון חרל"פ, צבי אבני, אריק שפירא ועמית גילוץ. בנוסף מקיימת החמישייה סדנאות ופעילויות למלחינים ישראליים ולסטודנטים לקומפוזיציה תוך שיתוף פעולה הדוק עם איגוד המלחינים הישראלי. נוסף על פעילותם עם החמישייה, חברי ההרכב הם סולנים פעילים המשתפים פעולה עם תזמורות בינלאומיות ועם מוסיקאים ידועי שם כגון דניאל בארנבוים, ג'יימס לווין, גיא בראונשטיין, מרתה ארגריץ', פייר בולז ואנדראש שיף.

ההרכב זכה בפרס איגוד המבצעים לשנת 2011. בדצמבר 2016 הוציאה החמישייה לאור את אלבומה הראשון הכולל יצירות מאת באך, בטהובן ופיאצולה וכן הקלטת בכורה ליצירה שנכתבה במיוחד עבור ההרכב בידי ארי בן-שבתאי. ביוני 2017 תקיים חמישיית תל אביב את סיור הבכורה הבינ"ל שלה הכולל קונצרטים בשוויץ בברן, בבאזל ובלוצרן.

רואי אמוץ, חליל, יליד שנת 1982 בירושלים. עם מוריו בארץ נמנים יוסי ארנהיים, משה אפשטיין, ולדימיר סילבה ואבנר בירון. בעל תואר ראשון מהאקדמיה למוסיקה בשטוטגרט בכיתתו של ז'אן קלוד ז'רארד ותעודת מבצע סולן מהאוניברסיטה לאמנויות בברלין בכיתתה של רוזוויטה שטגה (שניהם בהצטיינות). זכה במקום הראשון בתחרות החליל הבינלאומית בוולוס שביוון (2007), וכן בתחרות פרגמנצ'יקוב היוקרתית בברלין עם חבריו להרכב "טריו ויס", מתן פורת (פסנתר) ועירא גבעול (צ'לו). עם טריו זה יצר את המופע "64 דברים" בהשראת ג'ון קייג' שעמו הוא מופיע בפסטיבלים שונים בארץ ובחו"ל.

בנוסף לפעילותו בתחום התזמורתי (תזמורת פסטיבל Verbier, תזמורת הרדיו של דרום מערב גרמניה, תזמורת האופרה הישראלית), בחר רואי להעמיק ולחקור את תחום המוסיקה החדשה והעתיקה: חבר מזה 10 שנים בהרכב המצליח אנסמבל מיתר, המבצע ומקליט מוסיקה חדשה מאת מלחינים ישראלים ובכלל. האנסמבל פעיל בארץ ובעולם, ומוזמן לפסטיבלים היוקרתיים בתחום המוזיקה החדשה, ביניהם Manifeste בפאריז והביאנלה למוסיקה חדשה בוונציה. מספטמבר 2013 הוא מכהן כחלילן הראשי של תזמורת קאמרטה ז'נבה, אנסמבל שמבצע מוסיקה עתיקה בכלים אותנטיים, מוסיקה חדשה וכל מה שביניהן. את התואר השני במוסיקה עתיקה השלים בברלין בין 2014-2016. כסולן הופיע רואי עם תזמורת פסטיבל verbier, תזמורת הקמראטה ז׳נבה, התזמורת הסימפונית ירושלים, הסימפונית באר שבע, אנסמבל סולני תל אביב, התזמורת הבינלאומית של הים התיכון, ותזמורת BBC סקוטלנד.

יגאל קמינקא, אבוב, יליד 1983, התנדב לשרת בצה"ל כ"מוסיקאי מצטיין". בעל שני תארים שניים ותואר שלישי בנגינת אבוב וחליליות, עם התמחות באבוב בארוק. זוכה מלגות (מקרן תרבות אמריקה-ישראל, קרן DAAD הגרמנית, קרן שטארק ואחרות), פרסים ותחרויות רבות, לרבות תחרויות האביב 2009, שם זכה באבוב בפרס ראשון בכל 3 הקטגוריות.

חבר מייסד בשישייה הבינלאומית "Berlin Counterpoint", איתם הופיע בפסטיבלים ברחבי אירופה ובדרום אמריקה. הופיע רבות כסולן וכאבובן ראשון בתזמורות רבות בעולם לרבות תזמורת הפסטיבל של בודפשט, התזמורת הסימפונית של היידלברג, תזמורת הדיואן של דניאל ברנבוים, הפילהרמונית הישראלית ועוד. משנת 2011 עד 2015 היה יגאל האבובן הראשי בתזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור.

בשנת 2010 הקים יגאל את חברת ההזנק ג'ויטונס, העוסקת בפיתוח טכנולוגיה חדשה לחינוך מוסיקלי ואימון בנגינה. למוצרי החברה כבר מעל ל8 מיליון משתמשים ב110 מדינות בעולם והיא זכתה בפרס יוקרתי מיוחד מטעם האו"ם.

דני ארדמן , קלרינט, הופיע ברחבי אירופה, ישראל, דרום אמריקה וארצות הברית ובהיותו בן 13 היה לאמן הצעיר ביותר שהוזמן לנגן בכנס הקלרנית האירופי בבודפשט, הונגריה. הוא סיים בהצטיינות יתרה את לימודי התואר הראשון בבית הספר למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה שבאוניברסיטת תל אביב, בכיתתו של מר רון זילקה ,וזכה למלגת לימודים מלאה ללימודי התואר השני באוניברסיטת ייל שבארצות הברית, בכיתתו של פרופ' דיוויד שיפרין.

דני נולד בתל אביב והחל את לימודי הקלרנית אצל הגב' אווה וסרמן. הוא השתתף בפסטיבלים בינלאומיים רבים באירופה ובארצות הברית, כגון אוסטנד, נורפולק, סרסוטה, אספן ופריז. מיד בתום לימודיו זכה במשרת הקלרניתן הראשון של התזמורת הקאמרית הישראלית ובמשרת הוראה כמורה מן המניין בקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה בתל אביב.

דני מרבה להקליט לרדיו ולטלוויזיה הישראלית עם הרכבים שונים, וכחבר באנסמבל "המאה העשרים ואחת" הוא שם דגש מיוחד על נגינת מוסיקה חדשה מישראל ומהעולם. הוא עשה את שירותו הצבאי כמוסיקאי מצטיין בחיל החינוך והנוער וזכה למלגות לימודים מטעם קרן התרבות אמריקה-ישראל מגיל צעיר. בשנת 2015 דני עבר לשווייץ יחד עם משפחתו, שם הוא מרבה לנגן עם תזמורות והרכבים קאמריים שונים.

איתמר לשם, קרן, נולד ברחובות והחל בגיל 12 את לימודי הקרן. הוא השלים את התואר הראשון באקדמיה למוסיקה בירושלים וזכה במלגות מטעם קרן התרבות אמריקה-ישראל. כמו כן למד אצל דייל קלבנג'ר באוניברסיטת רוזוולט שבשיקגו והשתלם בכיתות אמן רבות.

איתמר מופיע בקביעות עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית והשתתף איתם בסיורים בארה"ב, סין, אירופה, הודו ועוד. ולאחרונה אף הופיע איתם כסולן בניצוחו של מאסטרו מהטה בקונצרטים בארץ ,בדרום אמריקה ואירופה. איתמר מנגן בתזמורת הסימפונית ראשון לציון ובתזמורת הדיוואן מזרח-מערב בניצוחו של מאסטרו דניאל בארנבוים. לאחרונה הוזמן לנגן רסיטלים וקונצרטי סולו עם תזמורות בסין שזכו להצלחה גדולה.

לצד הנגינה בתזמורת איתמר מנגן בחמישיית כלי הנשיפה ׳חמישיית תל אביב׳ והוא חבר ב׳אנסמבל אלזה׳. איתמר השתתף בפסטיבלים החשובים בעולם וכן בפסטיבל למוזיקה קאמרית בירושלים, הפרומס, פסטיבל זלצבורג ורבים אחרים.

נדב כהן , בסון, נולד בקריית טבעון ב-1983. בוגר מגמות המוסיקה ב"רעוּת" וב"ויצ"ו" בחיפה. את לימודי הבסון התחיל בגיל 12 ולמד עם עוזי שלו. סיים תואר ראשון בבסון בהדרכת מאוריציו פאז ובקומפוזיציה בהדרכת פרופ' ינעם ליף, באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. את לימודי הבסון המשיך עם פרופ' אולה קריסטיאן דאל בקלן בנוסף ללימודי בסון בארוק עם דונה אגרל בקונסרבטוריון המלכותי בהאג. נדב שירת בצה"ל במעמד של מוסיקאי מצטיין בשנים 2004-2001. זכה במלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל ללימודי בסון, קומפוזיציה ומוסיקה קאמרית משנת 2001 וכן מטעם קרן רונן. זכה גם בפרס מצטיין ראש האקדמיה בירושלים לשנת 2006 ובמלגה מטעם תוכנית צ'ייס למצוינות.

נדב השתתף בכיתות אמן עם קלאוס טונמן, סרג'יו אזוליני ומארק ואלון. לקח חלק בפסטיבלים בינלאומיים כגון NJO בהולנד, ABAM בדנמרק, Britten-Pears Program באלדבורו שבאנגליה, ובישראל בפסטיבלי המוסיקה הקאמרית בכפר בלום ובירושלים. כיהן כנגן בסון ראשון בתזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים. כמו כן היה חבר באנסמבל סולני תל אביב, ומשנת 2006 חבר באנסמבל מיתר שעמו זכה בפרסים יוקרתיים לביצוע מוסיקה עכשווית. הופיע כסולן בבסון עם התזמורת הסימפונית אשדוד ובבסון בארוק עם תזמורת הקונסרבטוריון המלכותי בהאג. בשנת 2012 נבחר לנגן בבסון עם תזמורת עידן ההארה בלונדון, ובעונת 2012-3 השתתף באקדמיה הבינלאומית של אנסמבל מודרן בפרנקפורט. החל מ2014 נדב הוא חבר ההרכב "Le Concert Impromptu" בפאריז.

 

 

 

סגור טקסט

להזמנת כרטיסים ניתן להתקשר אלינו במספר: 02-6241041
או למלא את הטופס הבא וניצור עימכם קשר בהקדם.

ברצוני לקבל מידע על קונצרטים ואירועים

הכניסה ללא תשלום

"חמישיית תל אביב מצליחה לבלוט בסצנת המוזיקה הקאמרית בזכות איכות נגינה גבוהה, וגם רפרטואר מסקרן ומגוון. בימים אלה הם משיקים אלבום ראשון... בדיוק סוג האלבומים ששובר את השגרה ושאמהר לרכוש. תכנית מבטיחה, בעיקר למי שאוהב את הצליל המיוחד שמפיקה חמישיית כלי נשיפה...קוקטייל צלילים צבעוני, מסקרן ומהנה"

(אמיר מנדל, "המלצת השבוע" 22.12.2016, "הארץ")