פסטיבל אביב קאמרי

קונצרט מס' 2

לזכר משה ברלין 1937-2018

יום שישי 20.5.2022 בשעה 12:00

קטעים נבחרים לחמישיית כלי נשיפה ממתכת

בטהובן: רביעייה אופ' 74 מס' 1 "הנבל'

וובר: שלישייה בסול מינור לחליל, בסון ופסנתר אופ' 63

מרטינו: סונטה לחליל, כינור ופסנתר 

דבוז'אק: שלישיית פסנתר במי מינור מס' 4 אופ' 90 – "דומקי"

חליל: נועם ייבין, נוריס פטררו

בסון: עידן בוך

חצוצרה: נוי רבין, אייל שי

קרן יער: אמיר שרגא

טרומבון: אופיר כהנא

טובה: איתי שני

פסנתר: איתי קרת, אורי שמחוני, יואב רוט

כינור: אליחן מזין, נעמה בן-זקן, ראוואני לושי קיי, שי לוסטיג

ויולה: דניאל רון

צ'לו: אווה מעזיה, נואי גוילי

 

מנחי ההרכבים: סרגי ברסלר, יובל שפירא, הגר שחל, מיכל טל, גלעד הילדסהיים, אירית רוב, רועי שילוח, רון טרכטמן

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

משה ברלין

משה ברלין נולד בניו יורק באוקטובר 1937 למשפחה ציונית דתית. בשנות לימודיו שילב לימודים תורניים ברמה גבוהה יחד עם תואר אקדמי. בסיום התואר הראשון ב"ישיבה יוניברסיטי", הוא קיבל מילגת הצטיינות ללימודי תואר שני במוסד היוקרתי MIT  בבוסטון. בתחילה הוא למד מתמטיקה ולאחר מכן הוא היה בין ראשוני הלומדים תכנות מחשבים. בשנים אלה הוא התחתן עם שושנה ויחד נולדו להם חמישה ילדים. לצד עבודה ניהולית בחברות שונות בבוסטון, דטרויט ואריזונה, היה משה פעיל מאד מבחינה קהילתית. בשנות מגורי המשפחה בבוסטון הוא שימש כנשיא הקהילה היהודית של "ישראל הצעיר" בברוקליין בוסטון. 

משה ברלין עם אייזק שטרן

בשנת 1971 החליטו משה ושושנה לעלות לארץ, להגשים את חלום הילדות שלהם ולממש את החלום הציוני. זמן קצר לאחר העלייה ארצה מונה משה למנכ"ל קרן רוטשילד. קרן זו אחראית לתכנון והקמת פרוייקטים רבים בתחומים רבים ובעיקר בתחום החינוך. אחד מהפרוייקטים המיוחדים של הקרן החל משנות ה70, היה הקמת המרכז למוסיקה במשכנות שאננים בירושלים. מרכז זה שם לו למטרה לגדל דור של מוסיקאים מוכשרים ולהפגיש אותם עם גדולי המורים בעולם. נושא המוסיקה היה כה קרוב לליבו של משה, שהוא אף ניהל בפועל את המרכז למשך תקופה מסויימת כאשר חיפשו מנהל חדש. הוא אף ניהל קשר אישי ומיוחד עם גדולי האומנים בעולם כגון אייזיק שטרן וזובין מהטה.

כמנהל הקרן הוא נודע כאיש מבריק, חרוץ ובעל רגישות יוצאת דופן לצרכי כל אדם שפנה אליו. במהלך פעילותו רבת השנים הוא זכה גם בפרסי הוקרה שונים. בגלל אישיותו המיוחדת הוא ידע להתנהל באופן מיטבי עם מנהיגי המדינה ואנשי רוח מצד אחד, ועם אנשים פשוטים מן השורה מן הצד השני.

משה היה איש משפחה למופת ויחד עם אשתו האהובה שושנה, הם זכו לגדל בארץ חמישה ילדים 28  נכדים ונכון להיום 17 נינים (ועוד כמה בדרך…) הם זכו לגדל את כל ילדיהם ונכדיהם לחיים משמעותיים הכוללים מחוייבות למדינת ישראל ולחברה הישראלית.

משה נפטר לפני כשלוש שנים בגיל 81 לאחר התמודדות עם מחלה.