סן סאנס: ברקרולה אופ' 108

ראוול: שלישיית פסנתר

פורה: רביעיית פסנתר, אופ' 15

Bartók: Viola Concerto / Zimmermann · Bychkov · Berliner Philharmoniker

הניה זמלר כינור 

אנטואנטה עמנואילובה צ'לו 

יונתן ענר פסנתר

עם: טביאה צימרמן ויולה

 

שלישיית אוברון נוסדה ב-2006, והיא מפגישה שלושה מוסיקאים בעלי קריירה בין-לאומית מבוססת. השלישייה הופיעה באולמות כגון הפילהרמונית של ברלין, הקונצרטהאוס בווינה והלאיסהאלה בהמבורג, והופיעה באיטליה, בולגריה, ישראל, הודו ומצרים.

שמה של השלישייה נלקח מדמותו של אוברון, מלך הפיות מתוך "חלום ליל קיץ" של שייקספיר, השולט בממלכה של קסם, דמיון ושעשוע. חברי שלישיית אוברון מתכנסים יחד כדי לתור את העולם הקסום של משחק ודמיון הטמון בלב העשייה המוסיקלית. בתחושה של סקרנות רעננה וחדוות גילוי הם מפנים לקהל את המסר, שמוסיקה היא דבר מה אישי, חי ורוטט.

 

הניה זמלר (כינור), ילידת ברלין, למדה אצל ריינר קוסמאול, תומס ברנדיס וגרהרד שולץ. היא זכתה בתחרויות, ביניהן תחרות לואי שְפּוֹר, והופיעה באירופה, בארה"ב וביפן, כחברה בהרכבים קאמריים שונים, לצד מוסיקאים כקוליה בלכר, טבאה צימרמן ונטליה גוטמן. זמלר הופיעה בפסטיבלים, ביניהם ברלינר פֶסטווכן, פסטיבל המוסיקה ריינגאו, פסטיבל אביב היידלברג, ופסטיבל שלזוויג-הולשטיין. זמלר הופיעה לראשונה כסולנית באולם הפילהרמונית של ברלין בגיל 17, ומשתפת פעולה בקביעות עם מנצחים כקלאודיו אבאדו, דניאל הרדינג, אנגריס נלסונס ופייר בולז.

אנטואנטה אמנואילובה (צ'לו) נולדה בבולגריה ועברה לגרמניה בגיל שבע. היא למדה בברלין, ובביה"ס ג'וליארד בניו יורק. אמנואילובה זכתה בפרסים, דוגמת פרס ראשון בתחרות דומניקו גבריאלי בברלין. ב-2007 הייתה צ'לנית ראשית חברה בתזמורת גורצניך בקלן, וחברת התזמורת הקאמרית ע"ש מהלר מ-2012. ב-2014 קיבלה משרת הוראה באוניברסיטת רוסטוק למוסיקה.

יונתן ענר (פסנתר) הופיע כסולן עם התזמורות המובילות בישראל, כולל הפילהרמונית הישראלית תחת שרביטו של זובין מהטה. הוא זכה בפרסים חשובים בתחרויות בין-לאומיות לפסנתר ולמוסיקה קאמרית במלבורן, פירנצה, סניגליה, דורטמונט, ברלין, ויימר ובתחרות המוסיקה הקאמרית האירופית בצרפת. ענר הוא חבר בדואו בריל-ענר עם נגנית הקלרנית שירלי בריל. הוא שיתף פעולה עם אמנים כטבאה צימרמן, אנטיה וייטהאס ודיישין קשימוטו, וכן עם רביעיית פולגר ורביעיית טרפסיכורד. מאז 2010 הוא מלמד מוסיקה קאמרית בביה"ס הנס אייזלר למוסיקה, ברלין.

..."השג פרשני עצום, שמעיד על הבשלות העמוקה ועל הכריזמה הסגנונית של ההרכב הזה"

פלנסבורגר טאגבלאט