שבע בשבע

בטהובן פורץ הדרך

הפסנתרן רומן רבינוביץ' והצ'לנית עדי טל  - שני מוסיקאים ישראלים צעירים ומבטיחים – זוכי תחרויות בינלאומיות - יבצעו סונטות לפסנתר וצ'לו מאת בטהובן. 
השניים הם מבוגרי המרכז למוסיקה ירושלים.

לאחר הקונצרט - פגישה של הקהל עם המבצעים על עבודתם האמנותית.

ROMAN RABINOVICH - Beethoven - Sonata No. 28 in A Major, Op. 101

רומן רבינוביץ', הפסנתרן הישראלי זוכה התחרות הבין-לאומית ה-12 לפסנתר ע"ש ארתור רובינשטיין, הופיע ברחבי אירופה וארה"ב באולמות יוקרתיים כגון הגוונדהאוז בלייפציג, אולם ויגמור בלונדון ומרכז קנדי בוושינגטון, ובפסטיבלים בלוצרן, פרג, ומקלנבורג-פורפומרן.

בעונה הקרובה הוא יבצע את הקונצ'רטו מס' 3 של רחמנינוב עם תזמורת KBS ויואל לוי, והקונצ'רטו מס' 2 של ברטוק עם הסימפונית של דוחנני בבודפשט, וכן ייתן רסיטלים בוונקובר, במינסוטה, באולם אליס טולי וולטר ריד במרכז לינקולן, ניו יורק, ובקולג' המלכותי הוולשי למוסיקה ולדרמה בקרדיף.

ב-2016-17 פתח רומן את "פרויקט היידן", שיקיף את מכלול הסונטות שלו לפסנתר בפסטיבל למרמור בסקוטלנד ובקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה, תל אביב.

רומן רבינוביץ' נבחר בידי אנדרש שיף לסדרה "לבנות גשרים", הכוללת רסיטלים בטונהאלה בציריך, בברלין, בפסטיבל הפסנתר של רוהר, ובאולם סב-קלצ'ר בניו יורק.

בדצמבר 2013 הופיע רבינוביץ' ברסיטל סולו באולם ויגמור, ובאביב 2014 סייר עם התזמורת הסימפונית חיפה ברחבי ארה"ב, איתה הופיע כסולן בארבעה קונצ'רטי שונים לפסנתר ב-30 קונצרטים. במרס 2015 ביצע רבינוביץ' את מכלול הסונטות של בטהובן לכינור ולפסנתר עם ליזה פרשטמן ובמאי 2016 מיועדים השניים לחבור שוב למרתון של יצירות קאמריות של ברהמס בשלושה קונצרטים בתל אביב.

רבינוביץ' הופיע לראשונה עם הפילהרמונית הישראלית תחת שרביטו של זובין מהטה כשהיה בן 10 ומאז שב והופיע עם התזמורת ועם מאסטרו מהטה ב-1999 וב-2003. הוא ניגן כסולן עם כל התזמורות בישראל, וכן עם הפילהרמונית של בפאלו, התזמורת הקאמרית של פריז, הסימפונית של פרג, תזמורת דוחנאני ורבות אחרות.

רומן רבינוביץ' הוא יליד טשקנט, אוזבקיסטן, עלה לארץ עם משפחתו ב-1994, החל ללמוד אצל אריה ורדי והשתלב בפעילויות המצטיינים במרכז למוסיקה ירושלים. רומן הוא בוגר מכון קרטיס למוסיקה, שם למד אצל סימור ליפקין, וקיבל תואר מוסמך בבי"ס ג'וליארד, שם למד אצל רוברט מקדונלד.